Každý z nás někdy dospěje do bodu, kdy si uvědomí, že jeho intimní život zažívá klinickou smrt a pohybuje se u bodu mrazu. Je to zkrátka normální vývoj, život není vždycky jenom růžový, dokonalý, ideální a jenom mizivé procento mužů dokáže svůj sexuální život dostat na konstantní úroveň, kdy by po otázce, zda chtějí ve své intimitě něco změnit, zlepšit, odmítavě zavrtělo hlavou. Rozchody, krize vztahů, problémy v rodině nebo v práci - to všechno je reálné, může se stát a zcela ovlivnit váš životní “drive”. Jak posílit sebe sama i vztahy? Zkuste to právě přes lepší sex! Ale jak na něj? Všechno podstatné se dozvíte v následujících tipech.

Zavést do ložnice nový život a vzrušení už zvrátilo mnoho rozpadajících se vztahů, které postupem let vyprchaly. Stejně tak dokonalé uspokojení dokázalo lidskou mysl přenést už přes spoustu trablů, dovolilo znovu se nadechnout, zapomenout na problémy, přenést se dál přes tíživé situace. Dobrý sex je zkrátka mocný. 

Naučte se znovu vnímavosti

Člověk se postupem let otupí v mnoha oblastech, stejně jako často používaný nůž. Mnohé věci začne brát za samozřejmost, vytvoříme si návyky, zpohodlníme a přestaneme být vnímaví k drobnostem. Ženy vnímavost milují, však je to jedna z jejich nejsilnějších vlastností. A rozhodně ji ocení i v ložnici, než když do toho budete neustále stejně, monotónně “bušit” bez jakékoliv invence a změny ve vlastním rytmu. Ono není se čemu divit, jen se mrkněte na vědu - dominuje v ní názor, že člověk je od přírody stvoření vysoce sobecké a upřednostňuje vlastní zájem. Zkuste se tedy častěji soustředit na potřeby druhého, vnímejte, co partnerku, nebo přátele kolem vás těší a co je naopak naštve. Hledejte detaily, drobné nuance. Můžete začít tím, že místo mluvení zůstanete v roli posluchače. Dokonce jedno staré indiánské přísloví říká: „Nikdy nesuď druhého člověka, dokud jsi dva měsíce nechodil v jeho botách.“ Nemusíte si dotyčné boty obouvat, stačí se na chvíli zastavit a představit si, jak asi nějaká situace vypadá z pozice druhého člověka, vzít v úvahu jeho postavení, zkušenosti, životní příběh...a to samozřejmě i v posteli, při milování. Empatie a vnímavost nikdy není slabost.

Zkuste nové věci 

Stereotyp je podobný zabiják, jako když zpohodlníte, o čemž píšeme v předchozím bodu. Sex, který ničím nepřekvapuje, přestává být po čase atraktivní. Ohraná písnička, tisíckrát prohnaná jehla na totožné vinylové desce. Nebojte se experimentovat, zkuste pracovat se svém vlastním studu, pokuste se ho eliminovat, přijmout svoje tělo takové, jaké je a zbytečně se s intimitou nestresujte. Když odhodíte stud, odhodí ho i partnerka a více se vám otevře, dovolí vám toho víc, aniž by se cítila trapně. Proč? Protože ve vás ucítí oporu za každé situace. Pro takový začátek se hodí sexuální hračky, hambaté prádlo a nové polohy nebo sex na novém místě. Zahodit přehnaný stud vám pomůže i sex v přírodě nebo kdekoliv, kde vás může někdo náhodou vidět. Vrcholem je podle některých “fajnšmekrů” sex v převlékací kabince a v zavřeném “kupíčku” ve vlaku.Takové dobrodružství vás ze stereotypu definitivně vyvede!

Spíte dostatečně? 

Zapamatujte si jedno - intimní život souvisí se spánkem více, než si myslíte, a není to tím, že je obojí spojováno s vaší postelí. Pokud jste večer zcela vyčerpaní a jen co si lehnete do postele, tak usnete, je pochopitelné, že na nějaké sexuální hrátky nemáte ani pomyšlení. Zamyslete se, jestli to s aktivitami přes den prostě moc nepřeháníte. Pracovní požadavky, tréninky, starosti - to všechno organismus vyčerpává, pokud je toho příliš. A když se k tomu přidá ještě nedostatek spánku, může být na velký problém zaděláno. V současnosti trpí problémy se spánkem velké procento lidí. Přitom je zdravý spánek jedním z hlavních klíčů k celkovému zdraví

Proto se naučte odpočívat a relaxovat. Pusťte si s partnerkou lehký a zábavný film, klidnou hudbu nebo rovnou meditujte. Když budete v plné síle, vaše chuť na sexuální hrátky budou na úplně jiné úrovni.